Mis on PUR-vahu eelised?

PUR-vahuga saab isolatsioonikihti paigaldada ilma jätkukohtade, lõhede ja paigaldusvigadeta. Nii saavutatakse õhutihe kõrgeima kvaliteediga isolatsioonikiht.

Kuhu PUR-vaht sobib?

PUR-vahtu on hea kasutada järgmistel ehitustöödel:

  • puitkarkassmaja
  • sarikatevaheline soojustamine
  • palkmajad (sisemine ja välimine soojustamine)
  • vundament ja selle hüdroisolatsiooni tagamine (sobib soklitele ja maasiseseks soojustamiseks)
  • lamekatused (soojustamine ja vettpidava kihi paigaldamine)
  • külmhooned
  • maakeldrid ja kümblustünnid
  • erisõidukid ja mahutid
  • tööstus- ja tootmishooned
  • tühimike täitmine seintes ja muudes konstruktsioonides.

PUR-vaht nakkub väga hästi peaaegu kõigi pindadega

Vaht nakkub väga hästi näiteks betooniga, puiduga, plekiga, plastikuga ja muude ehituses kasutatavate materjalidega. PUR-vaht sobib ideaalselt puitkonstruktsiooni ja näiteks lainelise katusepleki soojustamiseks (otse vastu pleki pinda).

Maksimaalne isoleerimine isegi minimaalse kihiga

Kitsastes ja rasketes tingimustes, kus ei ole võimalik traditsioonilisi soojustusmaterjale piisavalt paksus kihis panna, saab nende asemel kasutada PUR-vahtu, sest seda võib panna poole õhema kihina kui traditsioonilisi soojustusmaterjale, saavutades siiski piisavalt hea soojusisolatsioonikihi.

Paigaldus käib väga kiiresti

Soodsates tingimustes on võimalik ühe päevaga soojustada rohkem kui 500 m².

PUR-vahtu ei pea ladustama ega valvama

Materjali transport ja paigaldus on meie mure; me paigaldame vahu spetsiaalse masinaga, vaht on kasutamiseks kohe valmis ja seda ei ole võimalik objektilt varastada.

PUR-vaht on kerge

Vahuga soojustatud elemendid on kerged ega tekita hoonele lisakoormust. 1 m³vahtu kaalub vaid 35–40 kg.

Tervisele täiesti ohutu

PUR-vaht ei sisalda lendlevaid osakesi ega eralda mürgiseid gaase, sellega tagatakse ka allergikutele ohutu ja tervislik keskkond. Samuti ei ole PUR-vahus formaldehüüde ning see ei hävita osoonikihti; vahus ei saa tekkida seenkahjustusi ega hallitust. Vaht on neutraalne, ei paku toitaineid kahjuritele ega meeldi närilistele. Tänu sellele parandab PUR-vaht oluliselt õhu kvaliteeti ruumis.

Kvaliteet ja garantii

Kasutame väga kvaliteetset toorainet, mis pärineb Basfi tehasest Saksamaal. Kõik materjalid on sertifitseeritud (BS ISO 9001, ISO/TS 16949:2002 ja BS EN ISO 14001) ja omavad CE-märgistust. Iga partii läbib tehases range kontrolli ja sellega tagatakse vaid parima kvaliteediga materjal.

Nõu soojustamise kohta

Küsi julgelt nõu hoone soojustamise kohta! Konsultatsioon ja igakülgne abi on tasuta. Vajadusel teeme hoonele termograafia, et leida üles kõik sooja- ja külmalekked.

Loe lisa vahtude teemal:

Avatud pooridega polüuretaanvaht (PUR)

Niisugune vaht koosneb pisikestest vahupooridest, mis ei ole täielikult suletud. Selline vaht on suletud pooridega vahust nõrgem ning tema soojapidavus on samaväärne villaga. Samas laseb selle vahu mikropoorne struktuur veeaurul liikuda, aga ise vett sisse ei ima – nõnda tagatakse veeauru piisav läbilaskvus. Meie kliimas vajab avatud pooridega vaht siiski nii auru- kui tuuletõket. Seda vahtu kasutatakse enamasti vahelagede ja -seinte soojustamiseks.

Suletud pooridega polüuretaanvaht (PUR)

Suletud pooridega vaht koosneb 96% suletud rakustruktuuriga osakestest, tagades hoonele väga hea auru- ja tuulekindluse. See vaht on ligi kaks korda soojapidavam kui mistahes traditsiooniline soojustusmaterjal, sellega on võimalik hoone konstruktsiooni paksuses poole võrra kokku hoida (20 cm vahuga soojustatud sein on võrdne umbes 40 cm villaga soojustatud seinaga). Kasutades suletud pooridega vahtu näiteks puitkonstruktsioonides, ei ole tarvis paigaldada hoonele lisadiagonaale, tuuletõket ega ka isegi mitte aurutõket. See vaht sobib ka hoonete tühimikesse süstimiseks.

Veekindel suletud pooridega vaht katuste vettpidavaks kihiks ja soojustuseks

Seda vahtu kasutatakse eelkõige lamekatuste soojustamisel ja veekindluse saavutamiseks. Tema eeliseks on materjali jätkukohtade puudumine ning ventilatsioonišahtide ideaalne ühendamine katusekattega. Vaht kaetaks pärast pihustamist UV-kindla värviga ja ta ei vaja enam mingisugust lisakatmist ega veekindlaid materjale, katus on soojapidav ja veekindel!

Kus kasutatakse pritsitavat vahtu (PUR)?

See vaht sobib kõikjale, kus soovitakse saavutada parim soojustus või siis hoopis külmkambrite parim isolatsioon kaitseks sooja vastu. Vaht on niiskus- ja veekindel, seega võib seda kasutada vundamentide soojustamiseks pinnases või keldriseintel. Vaht ei hallita ega mädane ja sobib allergikutele, kuna ei eralda mürkaineid ega lenduvaid osakesi.

Miks eelistada pritsvahtu tavalisele soojustusele?

  • Pole vaja ehitada hoone konstruktsioone väga paksuks, et saavutada piisav soojustus – pritsvahtu võib paigaldada poole vähem, saavutades ikkagi villa või penoplastiga võrdse soojustuse.
  • Materjali kokkuhoid – vaja läheb vähem puitmaterjale, pole vaja paigaldada lisatuuletõket ega mistahes hüdroisolatsiooni- või aurutõkkekilesid.
  • Väga kiire paigaldus, millega säästetakse tööjõukuludelt, tellingute rendilt jne.
  • Arhitektidel on piiramatud võimalused hoone konstrueerimisel.
  • Vaht tardub täielikult juba 20–30 sekundi jooksul, mis tähendab, et kohe võib paigaldada hoonele ka viimistluskihid. Nii on 1–2 päevaga võimalik soojustada terve keskmise suurusega maja, mis tähendab, et materjale ei pea ladustama objektil ja neid pole võimalik varastada.
  • Parim soojustus madalenergia- ja passiivmajadele.
  • Tervisele ja loodusele täielikult kahjutu, kuna ei eralda mürkaineid. Ameerika astmahaigete assotsiatsioon tunnistas polüuretaanvahu kõige ökoloogilisemaks soojustusmaterjaliks.
  • Polüuretaanvaht on tuldtõkestav kiht, mis tagab hoone parema vastupidevuse tulekahju korral.

Veel küsimusi? Kirjuta julgelt: info@eestipuitmaja.ee   või helista numbril: 56 831 484

Mis on polüuretaanvaht ja kus seda kasutatakse?

Polüuretaanvaht on kahekomponente pritsvaht, mida paigaldatakse spetsiaalse masinaga. Vaht moodustab pärast tardumist tugeva pooljäiga kihi, mis pihustamisel paisub kuni 160 korda.

See vaht nakkub peaaegu kõigi ehitusmaterjalidega ning täidab ehitise konstruktsioonides kõik tühimikud ja praod, näiteks elektritooside ja -kaablite augud-sooned. Vahul on eriline võime pressida ennast igasse väiksesse prakku ja täita kõik tühimikud, millega saavutatakse maksimaalne soojapidavus ja täielikult külmasillavaba ehitus.

Vahtu võib pritsida nii hoone sisse kui ka väliskihtidele, see on täiesti veekindel.

Enam pole vaja muretseda ventilatsioonitorude läbiviikude pärast, sest vahuga soojustatud seinas ja laes on need täielikult tuule- ja niiskuskindlad. Pritsvahuga soojustatud puitvahelagi moodustab tugeva ja monoliitse põranda, mis on ühtlasi väga mürakindel.

Kõik, kes on kokku puutunud aurutõkke paberi-kile paigaldusega, teavad, et selle täiuslik tihendamine (teipimine) niiskuse- ja tuulekindlaks on väga keeruline. Pritsvahuga soojustades ei pea enam muretsema, kuidas paigaldada majale aurutõkkekilet.

Vahtpolüuretaan sobib nii uutele kui ka renoveeritavatele majadele, seda võib paigaldada nii pritsimise kui ka süstimise meetodil.

Teadmiseks: polüuretaanvaht ei ole penoplast (EPS), need on kaks täiesti erinevat materjali nii oma koostiselt kui soojapidavuselt!

Mis on polüuretaanvahu eelised?

  • Poole õhem kiht paigaldusel, et saavutada villa või penoplastiga samaväärne soojustus.
  • Ei vaja tuule- ega aurutõket.
  • On täielikult hallitus-, seenhaiguste ja mürkainete kindel.
  • Tõkestab tuld.
  • Moodustab tugeva ja monoliitse kihi. Toestab nii katust, seina kui ka vundamenti ning pikendab nende eluiga.
  • Annab olulise säästu küttekuludelt.
  • Vähendab märgatavalt välismüra.
  • Ei tõmbu kokku, ei vaju konstruktsioonides alla ning säilitab oma algse kuju kogu hoone eluaja jooksul.
  • Pakub parimat soojustust talvel külma  ja suvel kuumuse eest.
  • Saab pritsida otse lakke, ilma, et oleks tarvis paigaldada mistahes lisakonstruktsioone ja tugesid.
  • Soojustades pööningut, hoiate ruumi kokku. Vahu peal võib julgelt käia ja pole vaja ehitada käiguteid.
  • Parandab siseõhu kvaliteeti, kuna ei tolma ega eralda mürgiseid aineid.
  • Väga kiiresti paigaldatav.
  • Lihtsaim viis teha külmkambreid oma kodu- või tööstushoone olemasolevatesse ruumidesse.
  • Vundamendi perimeetri soojustamisel ei ole tarvis muretseda, et aluspind oleks liivaga ideaalselt silutud, vaid saab pihustada otse olemasolevale pinnasele.

Teenused