• Kas polüuretaanvaht ehk PUR vaht sisaldab vett?

  Ei, PUR vaht ei sisalda vett ja see tardub pihustamisel juba 3-7 sekundi jooksul ja on koheselt soojustusmaterjalina kasutusvalmis.

 • Mis vahet on avatud ja suletud pooridega vahul?

  Avatud pooridega vaht vajab välisseintes ja katustel lisaks nii auru kui ka tuuletõket ja on oma soojustusomadustelt vaid natukene parem kui traditsioonilised materjalid ( mineraalvill ja EPS ). Suletud pooridega vaht ei vaja lisaks ei auru ega tuuletõket, on väga tugev ja jäigastab maja konstruktsioone väga olulisel määral ( maja ei vaja lisaks diagonaale ja kaob mure talvel lume koristamiselt katuselt). Suletud pooridega vaht on kaks korda soojapidavam kui villad või EPS (penoplast).

 • Kas PUR vaht sobib vundamentide soojustamiseks pinnases?

  Suletud pooridega vaht on parim soojustus just vundamentidele ja ta ka täidab hüdroisolatsiooni osa ( puudub vajadus lisaks paigaldada hüdroisolatsiooni).

 • Kas PUR vahuga saab tõesti soojustada maakeldreid väljastpoolt?

  PUR vaht on väga hea maakeldrite soojustusmaterjal ja täidab ka hüdroisolatsiooni osa.

 • Kuidas kindlalt veenduda, et süstimisel täitub kogu õhkvahe?

  Seina puuritakse augud 0,5-1m sammuga nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt ja auku süstides tuleb vaht juba järgmisest august nähtavale, mis tõestab kogu seina vahuga täitumist, vaht täidab ka mikropraod tellistes ja muudes kohtades.

 • Kas puitmaja õhkvahet tohib ka vahuga täis süstida?

  Jah, tohib kuna PUR vaht ei sisalda vett ja süstides vaht tardub 30-40 sekundi jooksul ning ei vaja kuivamiseks aega.

 • Kas süstimisel võib vaht minu fassaadi kummi lükata?

  Ei, sest süst vaht täitumisel lõpetab kohe pressimise ja lõpetab igasuguse surve seinale.

 • Kas PUR vaht sobib puitkarkass majade soojustamiseks ja kas ta ajas ei kuiva kokku ning ei eraldu puidust?

  PUR vaht on spetsiaalselt välja töötatud puitsõrestik majadele, ta on piisavalt elastne, et puidu kõmmeldumisele kaasa mängida (puit peab olema ehituskuiv 18% ). PUR vaht on ajas täielikult püsiv ja ei muutu pudiks ega vaju alla, samuti ei teki puidu ja vahu vahele kondentsi.

 • Kas PUR vaht on mürgine ja põleb?

  Ei, PUR vaht ei ole mürgine ning ta ei põle iseseisvalt ( tulekindlus klass E ). PUR vaht annab Teie majale parema tulekindluse. EPS ehk penoplast põleb ja sulab ning eraldab mürgiseid aineid, PUR vaht aga mitte.

 • Kas PUR vaht on tõesti parema soojapidavusega kui traditsioonilised materjalid?

  Jah, PUR vaht on kaks korda parema soojapidavusega kui mistahes traditsiooniline soojustusmaterjal, seda saab paigaldada nii, et ei teki jätkukohti, jääke ja pole ka vaja objektil ladustada (puudub ka varguse oht) samuti ei ole võimalik seda vahtu paigaldada nii, et kuskile taha jääks täitmata koht ehk vaht täidab kõik tühimikud.

Teenused